• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

محدوده جغرافیایی برای ورود به مدارس هیات امنایی

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه شمار مدارس شاهد کاهش پیدا نمی‌کند، گفت: کارکرد مدارس شاهد ارائه صرف خدمات آموزشی نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه شمار مدارس شاهد کاهش پیدا نمی‌کند، گفت: کارکرد مدارس شاهد ارائه صرف خدمات آموزشی نیست.

اسفندیار چهاربند درگفت و گو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره مدارس دولتی شاهد توضیح داد: این مدارس از سال 65 به فرمان امام خمینی (ره) به هدف خدمت به خانواده فرزندان شهدا و جانبازان تاسیس شدند و کماکان این ماموریت را دنبال می‌کنند، هرچند با توجه به افزایش تعداد این مدارس، ترکیب این دانش‌آموزان تغییر یافته است.

وی افزود: در دهه 70 و 60 بیش از نیمی از دانش‌آموزان یک مدرسه شاهد را فرزندان شاهد و ایثارگر تشکیل می‌دادند اما پس از پایان دفاع مقدس وجه غالب، فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر و وابستگان به خانواده شهدا بویژه نوه‌های شهدا و رزمندگان دانش آموز این مدارس هستند و درصورت وجود ظرفیت خالی از سایرین نیز ثبت‌نام به عمل می‌آید.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرتهران در پاسخ به اینکه آیا با توجه به تغییر الگوی جمعیتی مدارس شاهد، برنامه‌ای برای تجمیع و یا کاهش شمار این مدارس وجود دارد،گفت: به اعتقاد ما مدارس شاهد سمبل ترویج فرهنگ ایثار ، شهادت و مقاومت هستند و آنها راحفظ می‌کنیم تا الهام‌بخش برای سایر مدارس باشند. اکنون کارکرد مدارس شاهد ارائه صرف خدمات آموزشی نیست بلکه کارکرد دیگرشان صیانت و ارتقای فرهنگ ایثار و مقاومت است.

چهاربند با بیان اینکه پذیرش در مدارس شاهد آزمون ندارد، گفت: براساس امتیازات و اولویت‌ها متقاضیان رتبه‌بندی و متناسب با ظرفیت موجود پذیرش می‌شوند. اکنون 81 مدرسه شاهد درسطح شهر تهران داریم.

وی در ادامه به نحوه فعالیت مدارس هیات امنایی نیز اشاره و اظهارکرد: مدارس هیات امنایی مدارسی هستند که وجه تمایز آنها با سایر مدارس دولتی روش مدیرتی آنهاست. پذیرش همانند دانش‌آموزان مدارس عادی است و با توجه به محدوده جغرافیایی معین می‌شود. اما فرض بر این بوده است که اگر ساختار مدیریت را اصلاح کنیم در کارکرد مدرس تاثیر مثبت دارد و به جای آنکه مدرسه متکی به یک نفر به نام مدیر شود، به هیات امنا اتکا می‌کند.

منبع: خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA