• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

آزادی خرمشهر نوای شادی را در کشور دمید

رئیس جمهور گفت: دنیای اقتصاد ما امروز در اشغال است و ما می‌خواهیم با ابزار سیاسی ، دیپلماسی ، سرزمین اقتصادی‌مان را که به ناروا تصرف شده است، آزاد کنیم.

رئیس جمهور گفت: دنیای اقتصاد ما امروز در اشغال است و ما می‌خواهیم با ابزار سیاسی ، دیپلماسی ، سرزمین اقتصادی‌مان را که به ناروا تصرف شده است، آزاد کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در هشتمین کنگره علمی تجلیل از ایثارگران با بیان اینکه امروز در فضای سرزمین فروش نفت ما اشغال شده است اظهار کرد: عفلقیان نمی‌گذارند نفتی که از آن مردم ما است را بفروشیم تا زندگی مردم اداره شود. یعنی سرزمین نفت ما توسط 1+5 شورای امنیت و قدرت‌ها اشغال شده است و ما باید خرمشهر نفتمان را آزاد کنیم.

روحانی با بیان این که امروز سرزمین فعالیت‌های اقتصادی ما با دنیا توسط عفلقیان جدید یعنی 1+5 و شورای امنیت سازمان ملل اشغال شده است، تصریح کرد:‌ امروز در دنیای اقتصاد جلوی حرکت ما را گرفته‌اند و روابط بانکی ما با دنیا در سراسر جهان توسط عفلقیان جدید محدود شده است و باید تمامی سرزمین‌های تصرف اقتصادی تجاری، و علمی مان را که درسراسرجهان به ناروا اشغال شده است به عنوان خرمشهر جدید و خونین شهر جدید از دست دشمن آزاد کنیم.

رئیس دولت تدبیر و امید خاطر نشان کرد:‌در سالروز سوم خرداد جمع شده‌ایم تا بگوییم ما ملتی هستیم که خرمشهر را فراموش نمی‌کنیم و امروز هم خرمشهرهایی را پیش رو داریم و مصمم هستیم تمام خرمشهرها بدون استثنا به دست این ملت و هدایت رهبری آزاد شود.

روحانی با تاکید بر این که سوم خرداد ادامه خواهد داشت، افزود: سوم خرداد زندانی سال 61 نیست همچنین سوم خرداد یک حادثه نیست بلکه یک حماسه و پروسه است که ادامه خواهد یافت تا همه خرمشهرهای سرزمین اقتصادی تجاری بانکی بیمه‌ای، اجتماعی و سیاسی ، سیاست خارجی ، فرهنگی و علمی و غیره آزاد شود تا جشن بگیریم.

روحانی تصریح کرد:‌ جشن سوم خرداد برای اشغال‌های جدید دشمن دیر نیست و با اراده و قدرت و ایمان ملت ایران و دولتی که مامور این ملتند ان‌شا‌ء الله قدم به قدم خرمشهرها را آزاد خواهیم کرد و همانطور که سرداران نظامی ما خرمشهر را آزاد کرده‌اند سرداران جنگی ما هم خرمشهرهای جدید را آزاد خواهند کرد.

روحانی گفت: صدها دولت می‌آیند و می‌روند اما خرمشهر می‌ماند و آزادی خرمشهر نوای شادی در کشور می‌دمد و خرمشهرها از این پس آزاد خواهند شد و نشان و سرور از آن ملت بزرگ ایران خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت بزرگ ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که به فکر استقرار انقلاب و ساماندهی ساختار جدید نظام مواجه بود با توطئه‌های پیش بینی نشده ای از جمله حمله عفلقیان به مرزهای غربی کشور روبرو شد تصریح کرد: صدام فکر می‌کرد با حمله به ایران ظرف سه روز تا یک هفته خوزستان تجزیه می‌شود و تهران ناچار به خواسته‌های عراق تن در دهد.

وی با اشاره به این که عصر 31 شهریور 59 تجاوز وحشیانه به مرزهای جمهوری اسلامی آغاز شد گفت: اولین عکس‌العمل امام (ره )راه را برای همه روشن کرد که فرمودند دزدی سنگی را به خانه ما پرتاب کرده است و مردم ما جواب او را خواهند داد و همین استراتژی دفاع مقدس ایران در برابر تجاوزگران شد.

منبع: خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA