• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

تسهیلات جدید دولت برای ایثارگران دارای مسكن نامناسب

وزیران عضو كار گروه مسكن به استناد اصل یكصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ‌ایران، به دولت اجازه دادند به ایثارگران دارای مسكن ناتمام یا نامناسب، مجدداً وام مسكن پرداخت كند.

به گزارش ایرنا، با مصوبه كار گروه مسكن و در اجرای بنـد (125) قانون بودجه سال 1390 كـشور، دولت مكلف اسـت به جانبازان (25%) درصد و بالاتر، آزادگان و خانواده شهدا (همسر، فرزند و والدین شهدا) كه در سال های گذشته از وام مسكن استفاده كرده‌اند و در حال حاضر دارای مسكن ناتمام و یا نامناسب هستند، مابه‌التفاوت وام قبلی تا سقف وام مصوب در سال 1389 را در قالب تسهیلات ساخت مسكن یا مسكن مهر و یا تسهیلات مسكن مهر ملكی با همان وثیقه قبلی یا وثیقه جدید پرداخت كند.

این تسهیلات با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت تكمیل یا ساماندهی مسكن به این افراد پرداخت می شود.

بر اساس بند دیگر این مصوبه، بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌تواند تعداد 2 هزار فقره وام ساخت یا خرید مسكن از سهمیه سال جاری را مجدداً برای ایثارگرانی كه در سنوات گذشته واحد مسكونی دریافت و هم‌ اكنون مسكن آنان دارای اشكال اساسی است استفاده كند.

همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌تواند برای ایثارگران غیر ایرانی كه فاقد شناسنامه ‌ایرانی می‌باشند، تعداد پنج هزار فقره تسهیلات بانكی مندرج در آیین‌نامه تأمین مسكن آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا را به نام خود دریافت و بازپرداخت اقساط آن را تضمین كند.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA