طراحی شبکه ملی اطلاعات بر اساس برنامه پنجم توسعه

مهندس علی حکیم جوادی در مراسم بهره‌برداری از دو دستاورد شبکه ملی مدارس و شبکه علمی کشور ،‌ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این شبکه به منظور بسط خدمات الکترونیکی و افزایش بهره وری در حوزه تمامی حوزه نظیر حوزه های اقتصادی، و اجتماعی ایجاد می شود.
وی با اشاره به شبکه علمی کشور افزود: این شبکه اتصال میان دانشگاه ها، حوزه های علمیه و مراکز پژوهشی و پژوهشگاه ها را فراهم می کند و این شبکه نخستین شبکه ای است که به صورت یکپارچه و بر پایه IPV6 پیاده سازی می شود در حالی که امکان کار با IPV4 را هم دارد.
وی خاطر نشان کرد: بهره برداری از شبکه علمی امکان اشتراک گذاری منابع در این حوزه را فراهم می کند. و همچنین امکان برگزاری کلاس های مجازی و آموزش از راه دور پزشکی برای دانشگاه های علوم پزشکی از دیگر ویژگی های این شبکه محسوب می شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد: یکی از محاسن این شبکه این می باشد که طراحی آن توسط متخصصان داخلی و با استفاده حداکثری از توان بخش خصوصی صورت گرفته است و نقش وزارت ارتباطات در توسعه این شبکه،‌حاکمیتی خواهد بود و سیاست گذاری،‌ هدایت و نظارت برای پیاده سازی شبکه علمی کل کشور توسط بخش خصوصی را مدیریت خواهد کرد.
وی بهره برداری از اتصال بیش از 32 هزار مدرسه به شبکه مدارس کشور از دیگر پروژه هایی است که امروز افتتاح می شود ادامه داد: در حال حاضر 32 هزار مدرسه به شبکه مدارس متصل شده اند که این تعداد تا پایان سال جاری به 35 هزار عدد و تا پایان سال 91 به 70 هزار مدرسه افزایش خواهند یافت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA