• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

اتصال 23 هزار مدرسه به شبكه ملی اینترنت

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: نزدیک به 32 هزار مدرسه کشور به شبکه ملی اینترانت متصل می شوند.
یوسف نوری با بیان اینکه سی ام بهمن ماه سال جاری اتصال به شبکه ملی اینترانت فراهم می شود، افزود: برخی از مدارس دولتی، غیردولتی و بعضی از ادارات آموزش و پرورش به این شبکه متصل می شوند.

سال گذشته نیز معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش از اتصال بیش از 100 هزار مدرسه به شبکه ملی اینترانت خبر داده بود.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس اطلاعات مرکز ما در آموزش و پرورش تمام نقاطی که امکانات لازم را داشته باشند هرچه زودتر به این شبکه متصل می شوند.

نوری همچنین از هوشمند سازی 20 هزار مدرسه تا پایان امسال خبر داد و افزود: تاکنون 17 هزار و 555 مدرسه در سراسر کشور به جز استانهای گیلان، گلستان، کردستان، کرمان و آذربایجان شرقی اعلام آمادگی کرده اند که تصور ما این است که اگر این چند استان نیز آمار خود را ارائه دهند، تعداد مدارسی که امکان هوشمند سازی دارند، افزایش می یابد.

وی درباره ویژگی های این مدارس اظهار داشت: از مهمترین ویژگی های مدرسه هوشمند، دسترسی دانش آموزان به محتوای درسی الکترونیک، چند رسانه ای و تعاملی است تا آنها بتوانند در کلاس درس بهترین آنها را با هدایت معلم خود برگزینند و پژوهشی غنی را ارائه دهند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA