افزایش یارانه ها در مرحله دوم طرح هدفمندی

سخنگوی اقتصادی دولت از افزایش یارانه خانوارها در فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: این میزان به نسبت افزایش قیمت حامل های انرژی خواهد بود.

'سید شمس الدین حسینی ' روز یكشنبه در حاشیه همایش گام دوم هدفمندی یارانه ها در جمع خبرنگاران گفت: تمامی اقدامات برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی آماده است و رییس جمهوری در حال گفت وگو و سنجش ابعاد مختلف اجرای قانون است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح كرد : پیش از هر گونه اصلاح قیمت ها متناسب با آن پرداخت ها به مردم نیز صورت می گیرد؛ یارانه به حسابها واریز می شود و برداشت آن موكول به اعلام اجرای قانون خواهد بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: قانون هدفمندی یارانه ها بر این موضوع كه هزینه ها باید برای مردم جبران شود تاكید می كند.

حسینی در عین حال گفت: اجرای گام دوم هدفمندی در دو فاز است ؛ نخست آنكه برای خانوارها در خصوص واریز یارانه در حساب آنها این اطمینان خاطر به وجود آید واحتمال دارد پرداخت ها پیش از پایان سال صورت گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: اصلاح قیمت بطور حتم با فاصله صورت خواهد گرفت و در واقع زمانی كه فاز اول اعلام شد، پول به حساب بانكی واریز شده است.

وی در باره موضوع خود انصرافی برخی خانوارها از دریافت یارانه نقدی گفت: تا آنجا كه من مطلع هستم سازمان هدفمندی یك ماه پیش اطلاعات خود را ارسال كرده است و رییس جمهوری نیز حدود سه هفته پیش جلسه ای را با حضور استاندارها و فرمانداران برگزار كرده است.

حسینی ادامه داد : شناسایی خانوارها در حال تكمیل شدن است اما حذف برخی خانوارها از دریافت یارانه داوطلبانه بوده و اجباری نیست.

وی افزود: بر اساس اطلاعات هدفمندی هم اكنون خانوارهایی هستند كه بدون دغدغه خاطر می توانند از دریافت یارانه نقدی چشم پوشی كنند ؛ تعداد و جزییات اطلاعات آنها در سازمان هدفمندی یارانه ها است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA