مشاهده تصاویر غربالگری سرطان در كشور توسط شبكه علمی

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به اینكه شبكه الكترونیكی و اطلاعاتی علمی ، بسیاری از نیازهای نظام سلامت را تامین می كند، گفت: این شبكه موجب صرفه جویی در هزینه ها شده و بسیاری از كمبودها از جمله كمبود استاد، نیروی انسانی و تجهیزات را جبران می كند.

'مرضیه وحیددستجردی' روز یكشنبه در مراسم بهره برداری از نسل جدید شبكه علمی كشور كه در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، افزود: برخی كلاس های درس ، اتاق های عمل و اقدامات تشخیصی نیازمند حضور افراد بیشتری در آن است كه این نیاز از طریق شبكه الكترونیكی علمی ، برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: سه دانشگاه علوم پزشكی كشور از طریق این شبكه با یكدیگر و با وزارت بهداشت ارتباط برقرار می كنند.

وزیر بهداشت با بیان اینكه برنامه دولت الكترونیك در این وزارتخانه به نحو احسن انجام شده است، گفت: از ابتدای سال جاری تاكنون یك میلیون و 385 هزار مكاتبه الكترونیك در این وزارتخانه صورت گرفته است.

دستجردی با یادآوری اینكه برخی از آموزش های وزارت بهداشت به صورت مجازی است، یادآور شد: هفت دانشگاه تحت پوشش این وزارتخانه در سراسر كشور مشغول آموزش مجازی هستند.

وی همچنین با بیان اینكه حساب های مالی دانشگاه ها به صورت الكترونیك انجام می شود، خاطرنشان كرد: شبكه ملی الكترونیك كشور در ایجاد پرونده الكترونیكی سلامت در برنامه پزشك خانواده و نظام ارجاع، كمك شایانی به وزارت بهداشت خواهد كرد.

وزیر بهداشت گفت: گاهی لازم است افراد حاذقی در سراسر كشور تصاویر غربالگری های برخی سرطان ها مانند سرطان سینه را مشاهده و تشخیص خود را ارایه دهند كه شبكه علمی كشور در ابتكار و انتقال این تصاویر به سراسر كشور ، خدمت بزرگی را در اختیار وزارت بهداشت قرار می دهد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA