• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

کاهش نرخ زاد و ولد در تهران

فرماندار تهران بااعلام کاهش 6 درصدی زاد و ولد در شهر تهران در سال گذشته، اظهار کرد: باید درخصوص افزایش جمعیت باید برنامه‌ریزی کنیم و همه دستگاه‌های ذیربط نیز در این زمینه اقدامات جدی انجام دهند چراکه این خطر یک خطر جدی است.

فرماندار تهران بااعلام کاهش 6 درصدی زاد و ولد در شهر تهران در سال گذشته، اظهار کرد: باید درخصوص افزایش جمعیت باید برنامه‌ریزی کنیم و همه دستگاه‌های ذیربط نیز در این زمینه اقدامات جدی انجام دهند چراکه این خطر یک خطر جدی است.

به گزارش ایسنا، عیسی فرهادی در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان تهران در سال 94 با اشاره به کاهش زاد و ولد در شهر تهران و لزوم معرفی این موضوع به عنوان یک خطر جدی گفت: 5 درصد خانوارهای تهرانی یا بچه ندارند یا تنها یک فرزند دارند.

وی ادامه داد: در 10 سال آینده با رویکرد فعلی با کاهش فزآینده جمعیت مواجه می‌شویم به طوری که ظرف 9 سال آینده مرگ و میر و زاد و ولد تقریبا برابر می‌شود.

فرماندار تهران با تاکید بر تکمیل پروژ‌ه‌های نیمه کاره توسط همه دستگاه‌های شهرستان تهران، گفت: باید اتمام این پروژه‌ها در سال 94 در اولویت قرار بگیرد.

به گفته فرهادی، سال گذشته از نظر مالی و سیاسی فراز و نشیب‌های زیادی را داشت اما بحمدالله بدون وابستگی به نفت بالای 70 درصد اعتبارات تخصیص داده شده جذب شد و صددرصد تخصیص‌های جاری نیز جذب شده است که در نوع خود سال بسیار خوبی بود.

وی افزود: با توجه به کاهش قیمت نفت در سال گذشته توانستیم به خوبی اعتبارات را تخصیص دهیم و امیدواریم از این پس نیز بدون وابستگی به نفت، کشور را به سمت اقتصاد مقاومتی سوق دهیم.

فرماندار تهران ادامه داد: اوضاع منطقه و حضور استکبار می‌تواند تاثیرات منفی در توسعه کشورهای منطقه به وجود بیاورد اما قطعا با رهنمودهای رهبری و با توجه به اقتصاد مقاومتی می‌توانیم توسعه موردنظر را اجرایی کنیم. باید دستگاه‌های مختلف تخصیص‌های استانی را از ادارات کل خود دریافت کنند و پروژه‌های نیمه کاره به اتمام برسد، اگر در این زمینه مشکلی نیز وجود داشته باشد باید با پیگیری و از راه‌های قانونی مشکلات را حل کنیم.

فرهادی تاکید کرد: مقدار اعتبار تخصیص یافته برای سال 94 همانند سال گذشته خواهد بود و دستگاه‌ها باید با توجه به محورهای سیاست‌های دولت، برنامه‌ریزی‌های سال جاری را انجام دهند، به دستگاه‌هایی مانند انتقال خون، پست و توزیع برق باید اعتبار بیشتری داده شود، امیدواریم بتوانیم در سال جاری مشکل این دستگاه‌ها را نیز حل کنیم.

منبع: خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA