• اخبار
  • اخبار اقتصادی - مهم ترین اخبار

رشد 4 درصدی اقتصادی ایران

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: هشت میلیارد و 800 میلیون دلار از اعتبارات ایران در کشور هند محبوس است.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: هشت میلیارد و 800 میلیون دلار از اعتبارات ایران در کشور هند محبوس است.

به گزارش پایگاه ازلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز جمعه در همایش 'تدبیر در توسعه چهارمحال و بختیاری' با بیان اینکه بخشی از پول ایران در کشورهای مختلف بلوکه شده است، اظهار داشت: اعتبارات کشور از محل فروش پول نفت و بخشی هم از مالیات تامین می شود.

به گفته وی، آزادی اعتبارات بلوکه شده ایران در گروی رفع تحریم های اقتصادی است.

سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: تیم مذاکره کننده هسته ای با تمام توان خود می کوشد و از حقوق ملت ایران دفاع می کند تا کشور به پیشرفت و توسعه برسد.

نوبخت تصریح کرد: استکبار و ابرقدرتهای جهانی به دنبال تحقیر و تحریم ایران و تفرقه افکنی بین ملت ایران هستند که با هوشیاری مردم این توطئه خنثی می شود.

وی افزود: نرخ رشد اقتصادی کشور در سالهای قبل منفی 6.8 درصد بود که با تلاش انجام شده در دولت یازدهم به مثبت 4 درصد ارتقاء یافت.

نوبخت اضافه کرد: نرخ تورم40 درصدی در کشور در دولت یازدهم به کمتر از15 درصد کاهش یافت.

سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: برنامه توسعه20 ساله کشور برای افق 1404 از سال 84 تدوین و اجرایی شد اما در نیمه راه به اهداف عالی خود نرسید و در برخی بخشها نیز متوقف شد.

به گزارش ایرنا، معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به منظور شرکت در همایش 'تدبیر در توسعه چهارمحال و بختیاری' به شهرکرد سفر کرده است.

این همایش دو روزه با حضور مسوولان کشوری و استانی در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

منبع: خبرگزاري ايرنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA