• اخبار
  • اخبار اقتصادی - مهم ترین اخبار

تدوین سند راهبردی صنایع ریلی كشور

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به سیاستها و برنامه های توسعه صنعت ریلی گفت : در حال حاضر سند راهبردی صنایع ریلی با کمک شرکت راه آهن در دست تدوین است.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به سیاستها و برنامه های توسعه صنعت ریلی گفت : در حال حاضر سند راهبردی صنایع ریلی با کمک شرکت راه آهن در دست تدوین است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران ، "شاتا" محمد رضا نعمت زاده  در سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و صنایع و خدمات وابسته و چهارمین کنفرانس بین المکللی پیشرفتهای اخیر در مهندسی راه آهن گفت : تشکیل کمیته تدوین بسته حمایتی متشکل از نهادهای تصمیم گذار و تجمیع نیاز کل کشور برای بالا بردن قدرت چانه زنی و برای انتقال دانش فنی از دیگر برنامه های این صنعت است.
نعمت زاده با تاکید بر کمک و مشارکت بانکها در این زمینه افزود : صندوق توسعه ملی و فاینانس باید فعال شود و گشایش LC  داخلی برای خودکفایی و ساخت داخل مهم است و باید سیستم بانکی روان کننده این موضوع باشد.
وی چشم انداز صنایع ریلی را بسیار خوب توصیف و تصرح کرد : این چشم انداز اگر به موقع انجام می شد قابل وصول بود اما اکنون در اغلب بخشهای چشم انداز عقب هستیم و باید سعی کنیم به آن برسیم.
نعمت زاده  با تاکید بر داشتن اهداف کمی و کیفی در صنایع ریلی کشور گفت : در این صنعت بدون اهداف کمی و کیفی رسیدن به اهداف عمرانی امکان پذیر نیست ، همچنین با اینکه سالهاست در این صنعت وود کرده ایم اما به خاطر شرایط کوهستانی و اقلیمی رشد این صنعت محدود بوده و جنگ و تحریمها نیز تاثیر گذار بوده اند.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیتهای این صنعت افزود: در واگن مسافری برون شهری 500 دستگاه ، درون شهری 500 دستگاه ، واگن باری تا 3 هزار دستگاه ، لوکوموتیو 50 تا 60 دستگاه و سهم ساخت داخل باری 80 درصد است. 
به گفته وی همچنین واگنهای مسافری برون شهری 60 درصد ، مسافری درون شهری 40 درصد و مسافری مترو و دو طبق 50 تا 60 درصد ظرفیت ساخت داخل داریم.
 نعمت زاده یادآور شد : در استانهای تهران ، زنجان ، مرکزی و کرمان در حوزه ساخت واگنهای بین شهری ، خارج شهر و مترو با دو قرارداد با آلستوم و زیمنس 45 درصد ارزش لوکوموتیو دیزلی را در کشور می سازیم و این قابل افزایش است.

منبع: شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA