• اخبار
  • اخبار سلامت - مهم ترین اخبار

ساخت نخستین بیمارستان هسته ای در ایران

تأسیس بیمارستان تخصصی هسته‌ای از پروژه‌های مهم سازمان انرژی اتمی است و در این راستا تفاهم‌نامه‌ای نیز بین سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت به امضا رسیده است. این بیمارستان در زمینه کاربرد پرتوها و استفاده از انواع تجهیزات برای درمان بیماران خدمات تخصصی ارائه می‌کند و انواع شتاب‌دهنده‌ها نیز در آن قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی از آغاز ساخت نخستین بیمارستان هسته‌ای کشور در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر صالحی در گفت‌وگو با روزنامه خراسان، با اعلام اینکه کلنگ نخستین بیمارستان هسته‌ای کشور سال جاری به زمین می‌خورد، گفت: تأسیس بیمارستان تخصصی هسته‌ای از پروژه‌های مهم سازمان انرژی اتمی است و در این راستا تفاهم‌نامه‌ای نیز بین سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت به امضا رسیده است. این بیمارستان در زمینه کاربرد پرتوها و استفاده از انواع تجهیزات برای درمان بیماران خدمات تخصصی ارائه می‌کند و انواع شتاب‌دهنده‌ها نیز در آن قرار می‌گیرد.

وی درباره آخرین وضعیت پروژه ساخت بیمارستان هسته‌ای در کشور خاطرنشان کرد: نقشه اولیه این بیمارستان تهیه شده است و در حال بررسی جزئیات آن هستیم و در آینده نزدیک بیمارستان هسته‌ای با امکان ارائه تمامی خدمات پزشکی مرتبط تأسیس می‌شود.

صالحی همچنین از مکان‌یابی این بیمارستان خبر داد و گفت: قرار است در پادگانی که به تازگی به شهرداری برای ایجاد پارک داده شده، زمینی برای تأسیس این بیمارستان در اختیار سازمان انرژی اتمی قرار گیرد.

وی هدف از ساخت این بیمارستان را ارائه خدمات پزشکی هسته‌ای به مردم و ارتقای دانش هسته‌ای برای بکارگیری رادیو داروها و ارتقای استاندارد تجهیزات پرتودهی به دیگر بیمارستان‌ها عنوان کرد و افزود: با تأسیس این بیمارستان تخصصی هسته‌ای، مجموعه‌ای از دستگاه‌ها و تجهیزاتی که به نحوی با پرتو سر و کار دارد، با بهترین استانداردها تهیه و به کار گرفته می‌شود و این بیمارستان، مرجع پزشکی هسته‌ای خواهد شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: درخصوص جزئیات ساخت این بیمارستان به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

صالحی پیشتر با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود نخستین بیمارستان تخصصی هسته‌ای کشور در غرب آسیا بی‌نظیر باشد، گفته بود: هزینه ساخت این بیمارستان هزار میلیارد تومان برآورد شده که قرار است به طور مشترک از سوی یک بانک خصوصی و سازمان انرژی اتمی تأمین شود، اما هنوز مذاکرات در این باره ادامه دارد.

منبع: خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA