• اخبار
  • اخبار اقتصادی - اخبار اسلایدشو

قوانین جدید واگذاری کدهای 3 و 4 رقمی تلفن

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تازگی درباره حق اشتراک کدهای سه و چهار رقمی تلفن ثابت تصمیمی جدید اتخاذ کرده و قیمت‌های متفاوتی برای این کدها اعلام کرده است.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه اخیر خود از تغییر تعرفه‌ کدهای 3 و 4 رقمی تلفن ثابت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تازگی درباره حق اشتراک کدهای سه و چهار رقمی تلفن ثابت تصمیمی جدید اتخاذ کرده و قیمت‌های متفاوتی برای این کدها اعلام کرده است.

براساس مصوبه‌ مورخ 23 فروردین‌ماه امسال، کمیسیون تنظیم مقررات آیین‌نامه واگذاری کدهای خدماتی مصوب 22 خرداد‌ماه سال 1390 را پس از حدود چهار سال، با توجه به بازخوردهای دریافتی از اجرا و مطالعات صورت گرفته و در عین حال دلایلی مانند نیاز به ایجاد ظرفیت‌های جدید برای رفع مغایرت کد‌های واگذار شده فعال قبلی مورد کارشناسی مجدد قرار داده و براساس آنچه ضرورت ساماندهی این کدها اعلام شده، تعرفه‌های جدیدی در این بخش در نظر گرفته است.

براساس این مصوبه، کدهای سه و چهار رقمی به بخشهای مختلفی تقسیم شده و برای هر بخش شرایط متفاوتی اعمال شده است. در نهایت نیز اینگونه به نظر می رسد که با اجرای این مصوبه از این پس تماس با برخی کدهای خدماتی دیگر مانند گذشته رایگان نباشند و شماره برخی از آنها نیز دستخوش تغییر شود.

طبق این مصوبه، واگذاری کدهای سه رقمی حالت رایگان خواهد داشت اما اینکه کدام کدها در این بخش قرار می گیرند شرایط خاص خود را دارد.

کدهای سه رقمی که در حال حاضر تمام آنها با شماره‌های 11 و 12 و 19 شروع می‌شوند گروهی از کدهای خدماتی هستند که به آنها عنوان ملی اطلاق می‌شود، چرا که لازم است بهره‌گیری از آنها در سطح کلیه استان‌های کشور تعریف شده باشد.

این کد‌ها به دو گروه اضطراری و عمومی تقسیم می‌شوند که گروه شماره‌های سه‌رقمی اضطراری ملی دارای ویژگی‌هایی هستند که در میان آنها می‌توان به داشتن جنبه‌های حیاتی و فوری آنها اشاره کرد. در این بخش شماره کدهایی مانند اورژانس، آتش‌نشانی، پلیس و ... قرار می‌گیرد. همچنین به طور معمول مدت زمان مکالمه با این کدها کوتاه بوده و خدمت‌رسانی آنها در سطح کل کشور مورد نیاز است.

منبع: خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA