• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

اعطای کسر خدمت به سربازان ساعی

معاون نیروی انسانی ناجا ضمن تشریح جزییات برگزاری هفتمین جشنواره جوان سرباز گفت : اکثریت شهدا و جانبازان در نیروی انتظامی را سربازان شامل می‌شوند.

معاون نیروی انسانی ناجا ضمن تشریح جزییات برگزاری هفتمین جشنواره جوان سرباز گفت : اکثریت شهدا و جانبازان در نیروی انتظامی را سربازان شامل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار محمدتقی عصار در نشست خبری ظهر امروز خود که در مقر ستاد مرکزی ناجا برگزار شد، با اشاره به برگزاری هفتمین مرحله از جشنواره جوان سرباز اظهار کرد: این مرحله از جشنواره به میزبانی نیروی انتظامی برگزار شده و در آن سربازانی از ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران، وزارت دفاع و نیروی انتظامی شرکت کرده‌اند.

وی سربازان را فداکارترین قشر در نیروهای مسلح دانست و گفت: اکثریت شهدا و جانبازان ما در نیروی انتظامی را سربازان شامل می‌شوند و ما این جشنواره‌ها را نیز با هدف از تکریم از سربازان و زحمات آنان برگزار کرده‌ایم.

معاون نیروی انسانی ناجا با بیان اینکه بیش از 15 هزار سرباز نیروی انتظامی از استان‌های سراسر کشور در این جشنواره شرکت کرده‌اند، گفت: سربازانی نیز از دیگر نیروها در جشنواره حضور دارند.

عصار با بیان اینکه این جشنواره نهم خردادماه برگزار خواهد شد، گفت: 10 شاخص برای ارزیابی سربازان در نظر گرفته شده که عبارتند از؛ سرباز، دفاع، امنیت و اقتدار، سرباز ایثارگری و فداکاری، سرباز وظیفه‌شناسی و اقدام برجسته، سرباز امور فرهنگی و هنری و تبلیغاتی، سرباز دینداری و بصیرت، سرباز خلاقیت و فناوری، سرباز ورزش و تربیت‌بدنی، سرباز نظم و امنیت اجتماعی، سرباز سازندگی و تفکر بسیجی، سرباز مسوولیت‌پذیری و خانواده.

وی با بیان اینکه با بررسی این شاخصه‌ها در مجموع 600 نفر در مرحله اولیه این جشنواره پذیرفته شده‌اند گفت: از این 600 نفر، 129 نفر وارد مرحله بعدی شده و در نهایت از 36 نفر از آنها تقدیر خواهد شد. همچنین از میان 36 نفر برگزیده نیز 10 نفر به جشنواره مشترک نیروهای مسلح معرفی خواهند شد که در این جشنواره نیز 36 نفر تقدیر شده که به ترتیب 12، 10، 9، 3 و 2 سرباز از ارتش، ناجا، سپاه، وزارت دفاع و ستاد کل انتخاب خواهند شد.

منبع: خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA