• اخبار
  • اخبار اقتصادی - مهم ترین اخبار

الزام كارفرمایان به پرداخت پنج سال حق بیمه كارگران به صورت یك جا

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب قانون بازنشستگی کارگران با 25 سال سابقه کار خبر داد و گفت: بر اساس این قانون کارفرما موظف است، پنج سال حق بیمه را یک جا پرداخت کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب قانون بازنشستگی کارگران با 25 سال سابقه کار خبر داد و گفت: بر اساس این قانون کارفرما موظف است، پنج سال حق بیمه را یک جا پرداخت کند.

به گزارش فارس، ارسلان فتحی‌پور ظهر امروز در اولین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان در سال 94 با بیان اینکه رقم حق بیمه این پنج سال معادل 80 میلیون ریال و بیش از رقم مستمری می‌شود، تصریح کرد: اقدامات تامین اجتماعی در یک سال گذشته قابل تقدیر است اما قابل قبول نیست شهرداری 15 درصد حق بیمه کارگران ساختمانی را پرداخت کند و کارگران بیمه نشوند.

اطاله فرآیند صدور مجوز موجب فرار سرمایه‌گذار می‌شود

وی در ادامه اطاله فرآیند صدور مجوز سرمایه‌گذاری را موجب فرار سرمایه‌گذار دانست و خاطرنشان کرد: پروانه تاسیس به معنای مجوز منابع طبیعی و محیط زیست نیست و باید تدابیری اتخاذ کنیم که این روند اصلاح و تسریع شود.

فتحی‌پور افزود: آذربایجان‌شرقی در رابطه با بهبود فضای کسب و کار آن هم در شرایطی که بیکاری بیداد می‌کند بسیار ضعیف عمل کرده و نه تنها نتوانسته‌ایم عرصه را برای آغاز فعالیت‌های جدید اشتغالزایی بازتر کنیم بلکه در برخی مواقع موانع کسب و کار را هم زیادتر کرده‌ایم.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی در استان ما نسبت به سایر استان‌ها عملکرد قوی‌تری داشته است، یادآور شد: لایحه خروج از رکود برای رفع موانع تولید و کسب و کار بود تا کارها تسهیل و تسریع شود و بر همین اساس از دستگاه‌های اجرایی استان انتظار داریم سرعت سرمایه‌گذاری‌ها را با رفع موانع بیشتر کنند.
 

منبع: خبرگزاري فارس

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA