• اخبار
  • اخبار سیاسی - اخبار فناوری - مهم ترین اخبار

دیدار رییس مجلس شورای اسلامی از دستاوردهای پهن باند قم

لاریجانی با بیان برخی عناصر تحول در کشورها و حکومت ها گفت: در گذشته صنعت چاپ و یا کشف خط در رفتارهای دولتها و حکومتها تاثیر می گذاشت ولی امروز ارتباطات و فناوری اطلاعات این مهم را ایجاد می کند.

دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورهای خدمات پهن باند گفت: استفاده قدرتهای دنیا از ابزار نرم برای تامین مقاصد خود استفاده می کنند که ما باید به این موضوع بیشتر توجه کنیم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر لاریجانی با تشکر از دکتر واعظی و همکارانش برای درک جایگاه ارتباطات گفت: با توجه به اینکه کشور در حال گذار است طبیعتا نگرانی هایی هم در حوزه توسعه به وجود می آید که طبیعی است.

لاریجانی با بیان برخی عناصر تحول در کشورها و حکومت ها گفت: در گذشته صنعت چاپ و یا کشف خط در رفتارهای دولتها و حکومتها تاثیر می گذاشت ولی امروز ارتباطات و فناوری اطلاعات این مهم را ایجاد می کند.

وی افزود: ارتباطات و فناوری اطلاعات مفهوم و جایگاه امنیت را نیز تغییر داده است

رییس مجلس با بیان اهمیت درک شرایط جدید ناشی ازارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز کشورهایی که در منطقه این شرایط را درک کردند و به این حوزه اهمیت و اولویت دادند به مراحل بالاتری از توسعه دست یافتند، چرا که ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشران توسعه در کشور است

وی افزود: ما نیز در ایران باید به این حوزه توجه بیشتری کرده و به آن اولویت دهیم.

دکتر لاریجانی با اشاره طول عمر علم گفت: طول عمر علم به یکی دو سال تبدیل شد، ما برای توسعه به علم نیاز داریم و برای دسترسی به علم باید زیرساختهای آن را فراهم سازیم.

وی ارتباطات و فناوری اطلاعات را از جمله زیرساختهای دسترسی به علوم مختلف دانست.

رییس مجلس راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک را از تاکیدات مقام معظم رهبری و مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: باید برای اجرای سراسری آن تلاش کنیم.

لاریجانی ایمنی اطلاعات موجود در کشور را دغدغه دیگر دانست و گفت: باید امنیت را در حوزه فناوری اطلاعات فراهم سازیم تا به آن آسیبی از طرف دشمنان و بدخواهان وارد نشود

رییس مجلس در پایان با اشاره به استفاده قدرتهای دنیا از ابزار نرم برای تامین مقاصد خود گفت: امروز برخی از کشورهای بزرگ از ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یک قدرت و ابزار نرم برای تسلط بر دیگر کشورها استفاده می کنند که باید به این موضوع بیشتر توجه کنیم.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA