تعیین میزان نرخ سود تسهیلات بانکى متناسب با شرایط اقتصادى

محمود بهمنی گفت: با اجرای طرح افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی، برای حمایت از بخش تولید و صنعت نرخ سود تسهیلات عقود مبادله ای حفظ کردیم و بنابراین بخش صنعت با مشکلی مواجه نخواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت درباره افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی گفت: افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی برای شرایط فعلی در نظر گرفته شده است و بسته به میزان تورم و شرایط اقتصادی کشور در زمان های دیگر متفاوت خواهد بود.

وی افزود: اگر روند تورم کاهنده باشد، این انگیزه سپرده گذاری مثبت است و اگر تورم روند افزایشی داشته باشد، وضعیت به صورت دیگری خواهد بود. به همین دلیل برای سال 91 بسته سیاستی اعلام نشده است و با توجه به شرایط کشور و میزان تورم موجود و آثار اقتصادی آن تصمیمات لازم برای ادامه این برنامه گرفته خواهد شد.

بهمنی در ادامه اظهار داشت: برای حمایت از بخش تولید و صنعت نیز نرخ سود تسهیلات عقود مبادله ای را حفظ کردیم و بنابراین بخش صنعت با مشکلی مواجه نخواهد شد. نرخ سود تسهیلات مسکن مهر را نیز مانند سال گذشته 11 درصد حفظ کردیم.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: نرخ سود عقود مبادله ای نیز برای دوره بازپرداخت کمتر از دو سال 12 درصد و برای دوره بازپرداخت بالای دو سال 15 درصد خواهد بود.

وی افزود: البته نرخ سود عقود مشارکتی را بروی 21 درصد آوردیم حالا اگر کسی بازرگان است و سودی هم می برد، به طور طبیعی اشکال ندارد، 21 درصد بدهد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA