• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

استعلام خلافی خودرو از طریق پیامك

رئیس پلیس راهور آذربایجان‌شرقی از ارائه خدمات غیر حضوری با سامانه پیامکی در خصوص استعلام نمره منفی، میزان تخلفات راننده و اخذ شناسه قبض جهت پرداخت جرایم خودرو خبر داد.

رئیس پلیس راهور آذربایجان‌شرقی از ارائه خدمات غیر حضوری با سامانه پیامکی در خصوص استعلام نمره منفی، میزان تخلفات راننده و اخذ شناسه قبض جهت پرداخت جرایم خودرو خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ ناصر میکائیلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اطلاع‌رسانی در ارائه خدمات نقش قابل توجه و ارزنده‌ای را ایفا می‌کند و آشنایی عموم مردم با چگونگی ارائه خدمات آنها را در اخذ این نوع خدمات یاری کرده و از مراجعات حضوری و سردرگمی و اتلاف وقت آنها جلوگیری می‌کند.

وی افزود: یکی از عمده هدف‌های پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه خدمات بهینه و در اسرع وقت به متقاضیان اخذ خدمات از راهور است.

وی ادامه داد: ایجاد سامانه پیامکی نیز از خدمات غیرحضوری پلیس راهور ‌است که از چندین سال قبل راه‌اندازی شده است و مردم می‌توانند با ارسال شماره گواهینامه به صورت پیامکی به شماره پیامک 1101202020 از میزان نمره منفی و با ارسال VIN کارت خودرو که به صورت عمودی در پشت کارت خودرو درج شده است، به میزان تخلفات خودرو و ارسال VIN کارت خودرو به اضافه * به شماره پیامکی فوق‌الذکر نسبت به اخذ شناسه قبض جهت پرداخت جرائم از طریق بانک ملی اقدام و از مراجعه حضوری به دفاتر پلیس + 10 و همچنین پلیس راهور خودداری کنند.

سرهنگ میکائیلی آشنایی و استفاده از خدمات غیر حضوری را در سامانه‌های مختلف علاوه بر سهولت در دریافت خدمات مترادف با صرفه‌جویی در وقت و استفاده از کمترین زمان ممکن برای دریافت خدمات دانست .

سرهنگ اسماعیل اسماعیل‌زاده، جانشین فرماندهی انتظامی استان نیز در بازدید از معاونت اجتماعی استان گفت: اقدامات رسانه‌ای معاونت اجتماعی در پیشگیری از جرائم و کاهش تصادفات تاثیر مستقیم و بسزایی دارد.

وی با اشاره به اصل پیشگیری از حوادث اظهار کرد: از وظایف بارز این معاونت اقدامات رسانه‌ای از جمله حضور فرماندهان و معاونان و کارشناسان انتظامی استان به طور مستمر بخصوص در مناسبت‌های ویژه و حساس سال در برنامه‌های رسانه ملی و گزارش مستقیم وظایف و اقدامات پلیس به مردم است.

این مقام انتظامی افزود: اطلاع‌رسانی هشدارها و پیام‌های انتظامی و امنیتی در رسانه‌ها و جرائد خبری از دیگر اقدامات مهم این معاونت است که نقش والایی در پیشگیری از جرایم و فرهنگ‌سازی و کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی در جامعه و در میان مردم دارد.

جانشین انتظامی استان از همکاران انتظامی فعال در این معاونت خواست تا با تحمل کمبودها و مشکلات و عدم هراس از ماموریت‌های محوله در انجام خدمت‌رسانی به مردم در بعد فرهنگی و آموزشی نهایت تلاش خود را به خرج دهند تا بتوانند با انجام درست ماموریت‌های خود گام‌های مثبتی در ایجاد امنیت و احساس امنیت در جامعه بردارند.

منبع: خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA