• اخبار
  • اخبار ورزشی - اخبار اسلایدشو - مهم ترین اخبار

قهرمانی كشتی آزاد ایران در رقابت های جام جهانی

دیدار فینال از ساعت 5:15 دقیقه در سالن پر از تماشاگر فرووم شهر لس آنجلس آغاز شد که تیم ملی کشورمان بر تیم میزبان غلبه کرد و با ششمین قهرمانی خود طلسم ناکامی در فینال جام جهانی برابر آمریکا را شکست.

به گزارش ایرنا، دیدار فینال از ساعت 5:15 دقیقه در سالن پر از تماشاگر فرووم شهر لس آنجلس آغاز شد که تیم ملی کشورمان بر تیم میزبان غلبه کرد و با ششمین قهرمانی خود طلسم ناکامی در فینال جام جهانی برابر آمریکا را شکست. 

آزادکاران ایرانی در جام جهانی آمریکا و در دیدار اول بلاروس را ۸ بر صفر شکست دادند، در دیدار بعد نیز ۷ بر یک از سد ترکیه گذشت و در مسابقه حساس سوم جمهوری آذربایجان را 7 بر یک مغلوب کردند. *نتایج انفرادی دیدار فینال ایران و آمریکا از این قرار است: ۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی 5 (برنده) - تونی راموس 5 

61 کیلوگرم: بهنام احسان پور 9 – کلمن اسکات 7 

۶۵ کیلو گرم: مسعود اسماعیل پور یک - برنت مت کالف 3 

۷۰ کیلوگرم: حسن یزدانی 3 - نیکلاس مارابل یک 

۷۴ کیلو گرم: مرتضی رضایی قلعه صفر - جردن باروفس 10 

۸۶ کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار 12 - کلیتون فاستر 2 

۹۷ کیلو گرم: محمدحسین محمدیان 3 - جک وارنر 3 (برنده) 

۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی 3 - زاچ ری یک 


57 کیلوگرم: حسن رحیمی دارنده یک مدال طلا و دو مدال برنز پیکارهای قهرمانی جهان در نخستین کشتی فینال برابر تونی راموس سه دقیقه نخست را با دو امتیازی که از حریف خود گرفت به پایان برد. 

در سه دقیقه دوم راموس که اشتیاق زیادی برای پیروزی داشت برای زیرگیری به رحیمی یورش برد که آزادکار ایرانی وی را به پل برد سه امتیاز گرفت و رحیمی در لحظات پایانی، کشتی را اداره کرد و این مبارزه حساس با نتیجه 5 بر 5 به پایان رسید و به دلیل کسب آخرین امتیاز توسط رحیمی دست او به عنوان کشتی گیر برنده بالا برده شد. 

61 کیلوگرم: بهنام احسان پور دارنده مدال طلای رقابت های قهرمانی سال 2012 جوانان جهان در تایلند و قهرمان تورنمنت بین المللی جام جهان پهلوان تختی که با سه پیروزی گذشته برابر حریفان حضوری خیره کننده در جام جهانی داشت در دیدار فینال برابر کلمن اسکات دارنده مدال برنز المپیک قرار گرفت. 

اسکات در همان دقایق نخست احسان پور را به پل برد و 4 امتیاز گرفت که مورد اعتراض کادر فنی تیم ملی قرار گرفت که مورد قبول واقع نشد. در ادامه اسکات با فن سرزیر بغل آزادکار کشورمان را خاک کرد و تایم اول با نتیجه 7 بر 2 به پایان رسید. 

احسان پور با آغاز وقت دوم حریف خود را به پل برد که داوران امتیاز کامل را به او ندادند و در ادامه یکبار دیگر اسکات را خاک کرد و مبارزه را به تساوی (7 بر 7) کشاند. 

کلمن اسکات که در لحظات پایانی خسته به نظر می رسید در ادامه اسیر قدرتنمایی آزادکار کشورمان شد و در نهایت احسان پور این مبارزه حساس را 9 بر 7 پیروز شد و دومین شکست تیم آمریکا را رقم زد. 

65 کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور دارنده دو مدال نقره و برنز رقابت های قهرمانی جهان در دومین مسابقه خود در جام جهانی در دیدار فینال برابر برنت مت کالف روبرو شد که سه دقیقه نخست را 3 بر یک به حریف واگذار کرد. 

آزاد کار جویباری تیم ملی که به دلیل مصدومیت در آخرین لحظات به جمع ملی پوشان اعزامی به آمریکا اضافه شد در تایم دوم مبارزه تمام تلاش خود را برای رسیدن به پاهای حریف انجام داد اما ناموفق بود و این کشتی را با همان نتیجه 3 بر 1 به حریف واگذار کرد تا دیدار فینال در وزن های دیگر با حساسیت بیشتری دنبال شود. 

70 کیلوگرم: حسن یزدانی تنها نماینده کشورمان در وزن 70 کیلوگرم یکی از بهترین کشتی گیران ایران در جام جهانی بود. 

وی که مدال طلای رقابت های قهرمانی سال 2014 جوانان جهان در زاگرب کرواسی را در کارنامه دارد در دیدار فینال به نیکلاس مارابل برخورد کرد. 

داوران در همان آغاز وقت اول اخطار 30 ثانیه ای به یزدانی دادند که او با خاک کردن حریف دو امتیاز پیش افتاد. 

با آغاز سه دقیقه دوم یزدانی حریف را اسیر دستان پرقدرت خود در سرشاخ کرد و این مبارزه با حساب 3 بر یک به سود کشتی گیر کشورمان به پایان رسید. 

74 کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه بعد از پیروزی برابر علی شعبان اف و جبرییل حسن اف آزاد کاران سرشناس و عنوان دار بلاروس و جمهوری آذربایجان در سومین مبارزه خود در جام جهانی جردن باروفس دارنده دو مدال طلا در سالهای 2011 و 2013 قهرمانی جهان و قهرمان المپیک لندن را در روبروی خود می دید. 

جردن باروفس در فینال المپیک لندن و فینال پیکارهای قهرمانی سال 2013 جهان به ترتیب صادق گودرزی و عزت الله اکبری را شکست داده بود. 

باروفس در همان ثانیه نخست کشتی مچ پای رضایی را به گرو گرفت و با خاک کردن آزادکار کشورمان دو امتیاز به نام خود ثبت کرد. باروفس در ادامه با زیرگیریهای مکرر خود تایم اول را با نتیجه 6 بر صفر پیروز شد. 

آزادکار سرشناس آمریکایی که تاکنون هیچیک از کشتی گیران ایرانی موفق به شکست وی نشده اند، در وقت دوم هم با قدرت کشتی را به نفع خود به پیش برد و موفق شد رضایی را با نتیجه 10 بر صفر شکست دهد تا دومین پیروزی آمریکا مقابل ایران را کسب کند. 

86 کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی 2014 اینچوون در ششمین مبارزه حساس تیمی ایران و آمریکا در فینال جام جهانی کشتی آزاد سال 2015 کلیتون فاستر را پیش رو داشت. 

جوکار که پیش از این نمایندگان ترکیه و جمهوری آذربایجان را شکست داده بود در وقت نخست مبارزه برابر حریف آمریکایی اسیر زیرگیری حریف شد و دو امتیاز از دست داد اما میثم با اجرای فن درخت کن , فاستر را به پل برد و چهار امتیاز شیرین گرفت. جوکار یک بار دیگر با اجرای فن درخت کن حریف آمریکایی را به پل برد و وقت نخست با نتیجه 10 بر 2 به سود آزادکار ملایری تیم ملی ایران به پایان رسید. 

در وقت دوم هم که جوکار تنها دو امتیاز با چهارمین پیروزی تیم ملی کم داشت یک بار دیگر فن درخت کن را بروی حریف خود اجرا کرد و در نهایت این مبارزه با نتیجه 12 بر 2 به سود نماینده ایران به پایان رسید. 

96 کیلوگرم: محمدحسین محمدیان دارنده مدال برنز رقابت های قهرمانی سال 2014 تاشکند ازبکستان که در این رقابت ها در یک وزن بالاتر به مصاف حریفان خواهد رفت. 

منبع: خبرگزاري ايرنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA