• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اسلایدشو - مهم ترین اخبار

جمع آوری اطلاعات شغلی ایرانیان خارج از كشور

انتقال سوابقه بیمه ای، معافیت از پرداخت عوارض و حقوق گمرکی و از همه مهمتر فراهم شدن امکان دریافت یارانه نقدی از مزایایی است که دولت در قالب طرح صدور گواهینامه های شغلی در دستور کار خود دارد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، بر این اساس طرحی در دستور کار وزارت کار قرار دارد که طی آن قرار است اطلاعات شغلی مربوط به یک میلیون ایرانی شاغل در خارج از کشور جمع آوری شود. 

براساس این گزارش، انتقال سوابقه بیمه ای، معافیت از پرداخت عوارض و حقوق گمرکی و از همه مهمتر فراهم شدن امکان دریافت یارانه نقدی از مزایایی است که دولت در قالب طرح صدور گواهینامه های شغلی در دستور کار خود دارد. 

پیش از این قائم مقام وزیر کار در امور بین الملل، شرط پرداخت یارانه به ایرانیان خارج از کشور را داشتن گواهینامه شغلی اعلام و تاکید کرد در این زمینه با سازمان هدفمندی یارانه ها نیز هماهنگی شده است.

حسن طایی معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این باره با بیان اینکه بیش از یک میلیون ایرانی در آنسوی مرزها اشتغال دارند، اعلام کرد: افرادی که گواهینامه شغلی دارند می توانند از مزایای پیش بینی شده دولت در این طرح بهره مند شوند.

وی مهمترین مزیت مربوط به گواهینامه شغلی را امکان انتقال سوابق بیمه ای به ایران دانست و افزود: با این روش افراد می توانند از خدمات بیمه ای تامین اجتماعی بهره مند شوند. 

منبع: خبرگزاری ایرنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA