اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها از نیمه دوم فروردین ماه 93

به گزارش ایرنا،  سیدکاظم دلخوش  افزود: دولت تبصره 21 را در راستای هدفمند کردن یارانه ها و برای اجرای فاز دوم آن به مجلس شورای اسلامی ارایه کرده بود اما نمایندگان اعلام کردند برای بررسی و دریافت اطلاعات به زمان بیشتری نیاز دارند و اجرای فاز دوم را به تیرماه موکول کردند.

وی ادامه داد: البته با بازگشت این تبصره به مجلس توسط شورای نگهبان و با تصویب کمیسیون تلفیق، اختیار زمان اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها به دولت واگذار شد.

دلخوش تصریح کرد: هرچند دولت خواستار اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها از ابتدای فروردین ماه بود اما به دلیل تعطیلی دو هفته اول سال قرار شد که این طرح از نیمه دوم فرورین ماه سال آینده اجرایی شود.

وی تاکید کرد که البته فاز دوم با مشخص شدن نتایج بررسی های کارگروه ها و دستور رییس جمهور اجرایی می شود.

مشاور معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، گفت: کارگروه های تخصصی با هدف کاهش فشار به اقشار آسیب پذیر و بخش های تولیدی تشکیل شده است.

وی افزود: هدف دولت کاهش مشکلات اجرایی در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها و کاهش شیب نرخ تورم است تا کمترین فشار به قشرهای آسیب پذیر وارد شود.

وی ادامه داد: قانون هدفمندی یارانه ها باید اجرایی و سهم بخش های مختلف تولیدی تأمین اجتماعی و یارانه نقدی مشخص و همه اجزای قانون اجرا شود.

دلخوش تصریح کرد: مرحله نخست مشکلاتی را ایجاد کرد که دولت یازدهم این روند را ساماندهی می کند، به طوری که پرداخت های نقدی متناسب با دهک های درآمدی ساماندهی شود، افزایش قیمت حامل های انرژی دقیق باشد و کسری هم نداشته باشیم.

مشاور معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری افزود: دولت می خواهد مرحله دوم هدفمندی یارانه ها را با توجه به اصلاح قیمت ها طوری ساماندهی کند که هم آسیب کمتری وارد و اهداف قانونگذار هم تأمین شود.

وی گفت: این قانون برای کشور است و همه باید همکاری کنند و دهک های درآمدی باید به طور دقیق شناسایی شوند که در ماده 10 قانون هدفمندی یارانه ها پیش بینی شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA