افزایش نظارت رگولاتوری بر اپراتورهای ارتباطی با افتتاح سایت های پایش

 همزمان با دهه مبارک فجر، سایت های پایش، مانیتورینگ و جهت یاب در 12 شهر کشور افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی اصغر عمیدیان صبح امروز در مراسم افتتاح همزمان سایتهای مانیتورینگ فضای فرکانسی کشور در قزوین، اظهار داشت: فضای فرکانسی از مهم ترین منابع ملی کشور محسوب می شود که بایستی مورد حفاظت قرار گیرد و با افتتاح امروز 62 درصد از این فضا مورد پوشش مانیتورینگ قرار می گیرد.

وی با بیان این که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر اساس اساسنامه خود نظارت بر فضای فرکانسی و چگونگی بهره برداری از مجوز های فرکانسی و نحوه ی جبران خسارات را بر عهده دارد، گفت: سایت های پایش، مانیتورینگ و جهت یاب همزمان در 12 شهر قزوین، تاکستان، زنجان، تبریز، مراغه، جلفا، میانه، ارومیه، اصفهان، یزد، زاهدان و خرمشهر راه اندازی شد.

وی افزود: فضای فرکانسی هر کشور از جمله اموال آن کشور محسوب می شود و دولت به عنوان حاکمیت باید بر این بستر نظارت داشته باشد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تکمیل فرایند مدیریتی طیف فرکانس، تأمین باز خورد لازم برای طراحی طیف فرکانسی، افزایش بهره وری طیف فرکانسی، حفظ حقوق مالکیت، انجام تعهد ات بین المللی در رابطه با حقوق کشورهای همسایه را از جمله اهداف پایش مانیتورینگ دانست.

معاون وزیر ارتباطات در رابطه با تکمیل سایت های مانیتورینگ اظهار داشت: امیدواریم تا پایان سال آینده 100 درصد فضای فرکانسی کشور تحت پوشش سامانه مانیتورینگ قرار گیرد.

وی در ادامه اعتبار پروژه های افتتاح شده را 63 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در قالب اجرای خدمات پایه روستایی، امروز 5 روستای زیر 20 خانوار و 18 روستای بالای 20 خانوار استان قزوین با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد ریال تحت پوشش خدمات مخابراتی قرار می گیرند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA