اجرای طرح 3.3.3.3 در مدارس با فضای مناسب

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش از اجرای طرح 3.3.3.3 از سال تحصیلی جدید در مدارس کشور با توجه به فضای آموزشی و امکانات مدارس خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه قربان با بیان این مطلب گفت: نظام جدید آموزشی در سند تحول بنیادین به شکل 3.3.3.3 بود که این طرح از سال گذشته در برخی از مدارس کشور به صورت پایلوت اجرا شد و از سال تحصیلی 93-92 نیز به مدیران مدارس اعلام کرده ایم که اگر شرایط لازم را برای اجرای طرح 3.3.3.3 دارند این طرح را اجرایی کنند.
وی با بیان اینکه در اجرای طرح 3.3.3.3 نباید خانواده ها دچار مشکل شوند، افزود: ما آمادگی خود را برای اجرای 3.3.3.3 اعلام کرده ایم و اگر مدارس فضای آموزشی لازم را دارند باید این طرح را از سال تحصیلی جدید اجرا کنند.
قربان همچنین درباره نظارت بر کیفیت آموزش در مراکز پیش دبستانی توضیح داد: آموزش و پرورش نظارت کافی را دارد چرا که اگر نظارت بر عملکرد پیش دبستانی نداشته باشیم در دوره ابتدایی مشکلات زیادی خواهیم داشت.
معاون آموزش ابتدایی درباره افزایش امکانات آموزشی در مقطع ابتدایی در مناطق محروم کشور نیز گفت: برنامه ریزی برای ایجاد فرصتهای برابر اموزشی و پرورشی برای تمام مناطق کشور، عشایری و کمتر توسعه یافته از مهمترین برنامه های این معاونت است که در دستور کار ما قرار گرفته است.
وی همچنین از برنامه ریزی برای توسعه خدمات مشاوره ای خبر داد و گفت: در حال حاضر به صورت آزمایشی سه هزار مشاور در مدارس ابتدایی استخدام شده اند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA