یک میلیون و 600 هزار نفر رای اولی در انتخابات 24 خرداد

 رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: تعداد واجدان شرایط رای دادن در انتخابات 24 خرداد در کشور 50 میلیون و 500 هزار نفر است.
به گزارش واحد مرکزی خبر، محمد ناظمی اردکانی درحاشیه بازدید از اداره ثبت احوال بردسکن افزود: از این تعداد یک میلیون و 600 هزار نفر رای اولی هستند.
وی گفت: ادارات ثبت احوال در کل کشور آمادگی دارند که در هفته منتهی به روز انتخابات نسبت به تعویض و یا صدور شناسنامه و کارت ملی که به لحاظ شکل ظاهری مشکل دارد، اقدام کنند.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور تأکید کرد: دراین دوره از انتخابات، اسناد هویتی افراد رای دهنده اعتبار سنجی می شود و برای رای دادن افراد مکلف هستند که کارت ملی را به همراه داشته باشند.
ناظمی اردکانی خاطرنشان کرد: شماره ملی افراد در پایگاه جمعیتی کشور کنترل می شود تا از تکرار رای دادن جلوگیری شود.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: دراین دوره از انتخابات سعی شده است تا علاوه بر هویت مدارکی رای دهندگان با ثبت شماره ملی افراد در پایگاه جمعیتی کشور، تعداد رای دهندگان ،جنسیت و سایر مشخصات رأی دهندگان در مناطق مختلف کشور مشخص و اعلام شود.
ناظمی اردکانی گفت: کسانی که نخستین بار می خواهند رای دهند، باید شناسنامه عکس دار و کارت ملی داشته باشند؛ آنها می توانند برای دریافت مدارک خود در طول این هفته اقدام کنند.
وی افزود: برای همه مجریان انتخابات اعم از استانداران ، فرمانداران و بخشداران کارت ملی هوشمند صادر شده است تا بتوانند کلیه اسناد و دستورالعمل ها را در فضای مجازی با امنیت ، اطمینان و اعتماد اجرا کنند.
ناظمی گفت: بیش از دو میلیون شناسنامه مکانیزه در کشور صادر شده است؛ طرح شناسنامه مکانیزه نیز به صورت آزمایشی در استان قم اجرا شده است.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: اجرای این طرح تا شهریور ادامه دارد و سازمان ثبت احوال آمادگی دارد این طرح را در سراسر کشور اجرایی کند اما به علت مشکل اعتباری این طرح با تاخیر اجرا خواهد شد.
وی گفت: صدور شناسنامه مکانیزه فقط از طریق پایگاه جمعیتی کشور امکان پذیر است و کارمندان ثبت احوال نمی توانند شخصا اقدام به صدور آن کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA