ایجاد نظام شناسه ایرانیان با ثبت وقایع چهارگانه

 ˈمحمدرضا رحیمیˈ در مراسم نکوداشت روز ملی ثبت احوال در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما و در جمع مدیران و معاونان سازمان ثبت احوال و برخی از استانداران و فرمانداران، افزود: تاکنون بالغ بر یکصد میلیون شناسنامه در کشور صادر شده که 25 میلیون مورد به دلیل فوت افراد دارنده آنها از اعتبار خارج شده است.

رحیمی اظهارداشت: در حال حاضر برای 98 درصد جمعیت بالای 15 سال کشور کارت ملی صادر شده و سازمان ثبت احوال نیز امروزه به طور متوسط توانست 97 درصد ثبت وقایع چهارگانه را پوشش دهد که این موضوع یکی از شاخصه های توسعه یافتگی و پیشرفت است.

معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: سازمان ثبت احوال همواره در مراحل مختلف حاکمیتی اثربخش بوده و به ویژه در سال های اخیر توانسته است کارکردهای موثری را از خود به نمایش بگذارد.

رحیمی در ادامه با اشاره به کارکردهای اخیر سازمان ثبت احوال کشور اظهار داشت: مشارکت موثر و راهگشای این سازمان در طرح های اساسی دولت نهم و دهم در زمینه انتخابات، هدفمندی یارانه ها، سهام عدالت، نظام بانکی و بیمه ای و همچنین سایر موارد بوده است.

وی یادآور شد: سازمان ثبت احوال کشور با تعدد و تنوع ماموریت ها شرایطی را فراهم کرد تا نظام تصمیم گیر کشور نگاه جدیدی را به نقش و جایگاه سازمان و نظام حاکمیتی داشته باشد.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به چند کار اساسی آغاز شده سازمان ثبت احوال کشور که به سرعت به مراحل پایانی خود نزدیک می شود، گفت: محوریت اتقان اسناد هویتی که با تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در دستور قرار گرفته، سرفصل مهمی از خدمات است که وجه تمایز این سازمان با بسیاری از سازمان های همتراز منطقه و همچنین وجه تشابه آن با سازمان های پیشرو در دنیا محسوب می شود.

رحیمی در ادامه خدمات رسانی گسترده در فضای مجازی و فرآیند تکمیل پروژه آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی، توضیح کاهش نرخ رشد جمعیتی، تلاش این سازمان، اهتمام این سازمان در چهارچوب اولویت های دولت خدمتگزار در واگذاری امور ثبت احوال بخش های غیردولتی و مردمی را از اقدامات این سازمان برشمرد.

وی همچنین تلاش در صدور و عملیاتی کردن کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیکی را فصل نوینی در نوسازی سازمان ثبت احوال کشور دانست.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA