تاكید احمدی نژاد بر ضرورت افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دكترا

رییس جمهوری اسلامی ایران با تاكید بر ضرورت افزایش میزان پذیرش دانشجو در مقطع دكترا در كشور گفت: اگر دانشجویان متقاضی تحصیلات تكمیلی در دانشگاه های كشور پذیرش نشوند، راهی دانشگاه های سایر كشورها می شوند.

محمود احمدی نژاد در بیست و دومین آیین نكوداشت اعضای هیات علمی نمونه كشور كه در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، یادآور شد كه مخالف تبادل علمی و تحصیل دانشجویان در خارج از كشور نیستم اما باید به هزینه های بسیار بالای تحصیل در خارج از كشور و همچنین پایین بودن سطح علمی بسیاری از دانشگاه های خارج از كشور توجه كرد.

رییس جمهوری تصریح كرد كه باید در نظر داشته باشیم كه بسیاری از دانشجویان ایرانی توان مالی لازم برای تحصیل در دانشگاه های خارج از كشور را ندارند.

احمدی نژاد همچنین پیشرفت های علمی در كشور را خیره كننده توصیف و از جامعه علمی كشور تشكر كرد.

وی گفت: امروز به جایی رسیده ایم كه هیچ عرصه ای وجود ندارد كه دانشمندان و اساتید ایرانی اراده كنند و نتوانند آن را فتح كنند.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به رتبه نخست ایران در عرصه پیشرفت های علمی در جهان، اظهارداشت: این سرعت رشد علمی كشور را باید حفظ كنیم و در همه رشته های علمی باید به یك قله و مرجع در جهان تبدیل شویم.

احمدی نژاد با یادآوری این كه هم اكنون حدود 180 هزار دانشجو متقاضی ورود به مقطع دكترا در رشته های مختلف در كشور هستند، گفت: حداقل 30 تا 50 هزار نفر از این متقاضیان از صلاحیت علمی لازم برای ادامه تحصیل در مقطع دكترا برخوردار هستند و باید تلاش شود تا ظرفیت پذیرش دانشجو در این مقطع تحصیلی در دانشگاه های كشور افزایش یابد.

وی تاكید كرد كه جمهوری اسلامی ایران باید در همه بخش ها، اندیشه و نظریه علمی و نیز دانشمند به جهان صادر كند.

رییس قوه مجریه ادامه داد: ظرفیت پذیرش دانشجو را به هر میزان افزایش دهیم و به همان نسبت ظرفیت جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها را بالا ببریم، می توانیم با سرعت بیشتری در عرصه های علمی جلو برویم و قله های بیشتری را فتح كنیم.

احمدی نژاد با بیان این كه جامعه ای كه الگوی آن حضرت علی (ع) است، هیچ قله ای برای آن دور از دسترس نیست، گفت: امروز در عرصه های مختلف تحت تهاجم هستیم و این تهاجم با كارهای علمی شكسته می شود.

وی ادامه داد: برای پیشرفت علمی كشور باید در دانشگاه ها، حوزه ها و هر كجای دیگری كه كار علمی در راه خدا انجام می شود، تلاش كرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA