ادبیات زور و توهین در مورد ملت ایران جواب نخواهد داد

رییس جمهوری اسلامی ایران در آستانه گفت و گوهای هفته آینده ایران و گروه 1+5 تاكید كرد: زبان و ادبیات زور و توهین در مورد ملت ایران جواب نخواهد داد.

محمود احمدی نژاد در اجتماع باشكوه مردم بندر لنگه در دومین روز از سفر استانی هیات دولت به هرمزگان اظهار داشت: آنها به طور مداوم، نسبت به ملت ایران توهین و بی ادبی می كنند و با زبان زور با ایرانی ها صحبت می كنند؛ من اینجا از زبان ملت ایران به آنها می گویم روشی كه در پیش گرفته اید جواب نخواهد داد و باید ادبیات خود را در قبال این ملت اصلاح كنید و با احترام و ادب سخن بگویید.

رییس جمهوری با طرح این سوال كه چرا اینقدر با ایران دشمنی و بداخلاقی وجود دارد، گفت: جواب یك كلمه است؛ ملت ایران یك ملت بزرگ، تاریخ ساز و تمدن ساز است و تاریخ شاهد بوده كه هرگاه این ملت خودش را پیدا كرده معادلات را به نفع صلح و عدالت رقم زده است.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود، بار دیگر بر ضرورت ساختن ایران بر اساس عدالت تاكید كرد و گفت: امروز مهمترین كار ساختن ایران است و باید دست به دست هم دهیم و ایران را بر اساس عدالت و برادری بسازیم.

احمدی نژاد گفت: اگر بنا است در كشور پیشرفت، رفاه، عمران و آبادانی باشد، باید برای همه باشد چرا كه همه ما برادر و از یك خانواده هستم.

رییس قوه مجریه با بیان اینكه امروز مهمترین برنامه دولت، ساختن كشور بر اساس عدالت است، اظهار داشت: آنهایی كه در محرومیت بیشتری قرار دارند، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

احمدی نژاد با اشاره به اینكه امسال كارهای زیادی باید انجام دهیم، به موضوع اشتغال اشاره كرد و گفت: باید با یك بسیج همگانی، به سمت ایجاد اشتغال برای همه جوانان و ریشه كن كردن بیكاری از سرزمین ایران برویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبات سه سفر قبلی هیات دولت به هرمزگان گفت: در طول این سه سفر در مجموع 126 مصوبه برای شهرستان بندر لنگه به تصویب رسید كه از این تعداد 83 مورد اجرا شده، 18 مورد در دست اجرا و در مورد 25 مصوبه هم كاری انجام نشده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA