فراخوان اجرای پروژه نور ۲ توسط وزارت ICT

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از اعلام فراخوان و برگزاری مناقضه پروژه «نور ۲ » برای توسعه زیرساخت ارتباطی کشور خبر داد که براساس آن حدود ۱۲ هزار کیلومتر فیبرنوری جدید در کشور راه اندازی و اجرا می شود.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از اعلام فراخوان و برگزاری مناقضه پروژه «نور ۲ » برای توسعه زیرساخت ارتباطی کشور خبر داد که براساس آن حدود ۱۲ هزار کیلومتر فیبرنوری جدید در کشور راه اندازی و اجرا می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به نقل از مهر، مهدی، کریمی نیسیانی با اشاره به توسعه زیرساختهای ارتباطی کشور در سال ۹۳ و نیز توسعه سرویسهای شبکه زیرساخت اظهار داشت: با اجرای موفق پروژه اضطرار و ارتقای پهنای باند توانستیم کل ظرفیت پهنای باند کشور را در لایه زیرساخت ۲.۶ برابر افزایش دهیم.

 معاون طرح و توسعه فناوری های نوین شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: در سال گذشته مطابق اهداف عمل کردیم و در بعضی جاها جلوتر از اهداف تعیین شده بودیم و در سال ۹۴ هم تلاش می کنیم همه درخواست ها را با سرعت و کیفیت مناسب پاسخگو باشیم.

 وی با اشاره به پروژه هایی که در حوزه شبکه دیتا انجام شده، افزود: برای سال ۹۴ هم در زمینه شبکه فیبرنوری و هم توسعه شبکه دیتای کشور اعم از پهنای باند IP داخل و بین الملل برنامه های توسعه ای بسیار خوبی خواهیم داشت.

 کریمی نیسیانی با ابراز امیدواری نسبت به نتیجه رسیدن چندین پروژه بزرگ در شرکت ارتباطات زیرساخت ظرف ماه های آینده اظهار داشت: امیدواریم «پروژه تدبیر» به عنوان بزرگ ترین پروژه تاریخ مخابرات کشور برای ایجاد شبکه انتقال نوری پیشرفته ظرف یکی دو ماه آینده به نتیجه برسد.

 وی ادامه داد: بر روی پروژه تدبیر، «پروژه امید» با قابلیت ارائه سرویس های متنوع به عنوان شبکه ای که بتواند نقاط حضور شرکت ازتباطات زیرساخت و نقاطی که شبکه زیرساخت بدون واسطه به مشتری سرویس بدهد را تا ۱۷۰ نقطه افزایش دهد را خواهیم داشت.

 معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از اجرای پروژه موسوم به « نور۲» خبر داد و تاکید کرد: درنظر داریم در یک بازه زمانی ۳۰ ماهه، حدود ۱۲هزار کیلومتر فیبرنوری جدید در کشور اجرا کنیم که هم اکنون فراخوان این پروژه اعلام و مناقصه آن در حال برگزاری است.

 وی با بیان توانمندی شرکت زیرساخت در رفع نیاز اپراتورهای موبایل گفت: سال گذشته توانستیم بعد از صدور پروانه ۳G نیازمندی اپراتورهای موبایل را بطور کامل برآورده کنیم و در سال ۹۴ هم تلاش می کنیم همه درخواست ها را با سرعت و کیفیت مناسب پاسخگو باشیم.

 کریمی نیسیانی رمز موفقیت شرکت را در یکسال گذشته توجه به تفاهم مکانیزاسیون و کنترل پروژه برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال با اقدامات اجرایی در دست انجام، بتوان نیاز اپراتورها برای ارائه سرویسهای مختلف به مردم را به خوبی رفع کرد.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات