توزیع روزانه سه میلیون لیتر بنزین یورو 4

 روزانه حدود سه میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو4 در تهران توزیع می‌شود.

داود عربعلی- سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در گفت‌وگو با ایسنا در مورد حجم توزیع روزانه بنزین یورو4 در پایتخت گفت: حجم بنزین یورو4 توزیعی در کلان شهر تهران برابر با میزان مصرف بنزین سوپر کشور است.

به گفته رییس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی متوسط مصرف روزانه بنزین سوپر کشور حدود سه میلیون لیتر است.

وی با اشاره به استقبال مردم از این نوع سوخت با کیفیت گفت: از زمان توزیع بنزین یورو4 تا کنون تعداد دیگری از جایگاه‌داران تهران با ارسال نامه‌ای به شرکت ملی پخش خواستار عرضه این سوخت شده‌اند.

به گزارش ایسنا، طبق گفته رئیس مرکز انتقال نفت شازند در دو هفته نخست تیرماه تنها 32 میلیون لیتر بنزین یورو4 از پالایشگاه نفت امام خمینی(ره) شازند تولید کننده این سوخت به تهران طی چهار مرحله منتقل شده است.

بر این اساس به طور تقریبی می‌توان گفت متوسط توزیع بنزین یورو4 در 22 جایگاه منتخب عرضه کننده پیش از این کمتر از 2 میلیون لیتر در روز بود.

هم اکنون روزانه 22 میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو 4 و 5 در کشور تولید می‌شود که می‌توان تمام مصرف منطقه تهران (منطقه تهران علاوه بر شهر تهران، شامل نواحی شهرری، فیروزکوه، دماوند، شهریار، ورامین، پاکدشت، رباط کریم و اسلامشهر هم‌ می‌شود) را که متوسط مصرف روزانه آن بین 13 تا 14 میلیون لیتر است پوشش داد.

با وجود این در حال حاضر به دلیل این که بنزین یورو4 تنها در انبار سوختگیری ذخیر سازی شده است امکان توزیع گسترده آن وجود ندارد اما طبق اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ذخیره سازی این سوخت در دو انبار کن - شمال غربی - و قوچک- شمال شرقی- درحال انجام است که در صورت انجام این کار توزیع بنزین یورو4 در جایگاه‌های بیشتری انجام خواهد شد.