• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

تهیه دستورالعمل نحوه فعالیت صنوف غذایی در رمضان

برای فروشندگان و پزندگان نیز برنامه‌هایی گذاشته‌ایم که در حال تهیه دستورالعمل هستیم که تا چند روز آینده ابلاغ خواهد شد. براین اساس این صنوف می‌توانند تا نیم ساعت قبل از سحر به فعالیت خود ادامه دهند.

رییس پلیس پایتخت ضمن اعلام دستگیری 108 سارق مسلح در شهر تهران، برنامه‌های ویژه پلیس برای ماه مبارک رمضان را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین ساجدی‌نیا در حاشیه نشست تشریح عملیات پلیس برای دستگیری 108 سارق مسلح، اظهار کرد: این 108 سارق مسلح در قالب 19 باند دستگیر شده‌اند که 63 نفر از آنها کیف‌قاپ و زورگیر بوده‌اند. برخی از سارقان احشام در حومه شهر تهران به صورت مسلحانه اقدام می‌کردند و همچنین سرقت از لوازم خودرو و منزل نیز در میان جرایم آنها به چشم می‌خورد.

وی با بیان اینکه همکاران ما در مجموعه پلیس تهران پس از اقدام و شناسایی دو ماهه این عملیات را از شب گذشته انجام داده‌اند گفت: این مرحله سوم از طرح امسال ماست که اجرا شد. ما به شهروندان قول داده بودیم که اقدامات موثری داشته باشیم و سر قول خود ماندیم.

رییس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه در ماه‌های آینده هم عملیات‌های پلیس ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: عملیات‌های مربوط به موادمخدر، مسائل منکراتی و ضداخلاقی و ارازل و اوباش در دستور کار قرار داریم.

لزوم هماهنگی سینماداران با اماکن در اکران بامدادی در رمضان

ساجدی‌نیا در پاسخ به پرسشی درباره فعالیت سینماها در ایام ماه مبارک رمضان نیز گفت: ما در سال‌های گذشته نیز مجوز برای فعالیت سینماها از افطار تا سحر صادر کرده بودیم و امسال هم همین‌گونه است و سینماداران باید برای امنیت بیشتر هماهنگی‌های لازم را با اماکن انجام دهند و مجوز دریافت کنند. با این برنامه موافقت شده و سینماداران می‌توانند از شب‌ها تا سحر به جز لیالی قدر، برنامه داشته باشند.

تهیه دستورالعمل نحوه فعالیت صنوف غذایی در رمضان

ساجدی‌نیا در ادامه درباره برنامه‌های دیگر پلیس برای ماه مبارک رمضان گفت: برای فروشندگان و پزندگان نیز برنامه‌هایی گذاشته‌ایم که در حال تهیه دستورالعمل هستیم که تا چند روز آینده ابلاغ خواهد شد. براین اساس این صنوف می‌توانند تا نیم ساعت قبل از سحر به فعالیت خود ادامه دهند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره برخورد با روزه‌خواران در ماه رمضان گفت: همانند سنوات گذشته گشت‌زنی در سطح شهر را داریم و البته از مردم هم انتظار می‌رود که هر مورد روزه‌خواری دیدند تذکر بدهند پلیس هم اگر موردی را مشاهده کند، اقدام لازم را انجام می‌دهد.

منبع: خبرگزاري ايسنا