رتبه والیبال ایران در جهان تک رقمی شد

 با انجام بازیهای پایانی مرحله دوم مسابقات والیبال لیگ جهانی 2013 و صعود تیم های برزیل، روسیه، ایتالیا و بلغارستان به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها، فدراسیون جهانی رده‌بندی تیم‌های پنجم تا هجدهم را اعلام کرد.

در چند روز مانده به پایان مرحله نهایی بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال، FIVB رده بندی نهایی تیم ها را اعلام کرد که بر این اساس تیم ملی ایران که نخستین حضور خود را در این رقابت‌ها را تجربه می کرد در رده نهم قرار گرفت.

تیم ایران در این رده بندی، بالاتر از تیم هایی چون فرانسه ( 18 دوره حضور و نایب قهرمان سال 2006) ، لهستان (16 دوره حضور و قهرمان سال 2012)، آمریکا (16 دوره حضور و قهرمان سال 2008) و کوبا ( 23 دوره حضور و قهرمان سال 1998 و کسب پنج عنوان نایب قهرمانی و سه عنوان سومی)،آلمان و صربستان قرار گرفت و در رده نهم جدول رده بندی نهایی لیگ جهانی والیبال ایستاد.

رده بندی شش تیم اول در پایان مرحله نهایی این مسابقات تعیین و اعلام خواهد شد.
رده بندی تیم های هفتم تا هجدهم به این شرح است:
7-آلمان 8- صربستان 9-ایران 10- فرانسه 11- لهستان 12- آمریکا 13-کوبا 14- هلند 15-کره جنوبی16- فنلاند 17- پرتغال 18- ژاپن

ضمنا بر اساس رده‌بندی اعلام شده، تیم ملی والیبال ایران در رده نهم و بالاتر از دیگر تیم‌های آسیایی شرکت کننده در این مسابقات ایستاده است. کره‌جنوبی و ژاپن دو تیم آسیایی دیگر بودند که با تجربه چندین ساله از شرکت در این رقابت‌ها، در لیگ جهانی امسال شرکت کردند اما بر اساس رده بندی اعلام شده کره‌ای‌ها در رده پانزدهم ایستاده‌اند و ژاپن هم در آخرین رده یعنی رده هجدهم قرار گرفته است.