آرشیو الکترونیکی ۱۲۰ میلیون سند هویتی

 رئیس سازمان ثبت احوال کشور از آرشیو الکترونیکی بیش از 120 میلیون سند هویتی به منظور دسترسی به اسناد و امکان ارایه خدمت از هر نقطه کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری ایرنا ، محمد ناظمی اردکانی در همایش روز جهانی جمعیت در سالن همایش های صدا و سیما افزود: همچنین امکان اتصال حدود یکصد دستگاه اجرایی به سامانه استعلام هویتی فراهم شده و امکان توسعه آن نیز وجود دارد.
وی ، مکانیزه کردن فرایندهای خدمت رسانی، هوشمند کردن کارت شناسایی ملی، مکانیزه کردن شناسنامه به منظور بالا بردن ضریب امنیتی آن، مهندسی فرهنگ نام گزینی ، ایجاد گنجینه اسناد هویتی مشاهیر و فرهیختگان و شخصیت های تراز اول کشور و صدور نمادین شناسنامه شهید را از جمله اقدام های این سازمان عنوان کرد.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور از افزایش سن ازدواج و سن صاحب فرزند شدن در دهه های اخیر خبر داد و گفت: این اوضاع ناشی از تغییراتی است که در شیوه و سبک زندگی روزمره اقشار مختلف جامعه رخ داده است .
ناظمی اردکانی خاطرنشان کرد: اینگونه تغییرات سریع عمدتا در نقاط شهری اتفاق افتاده است.
وی گفت: رهنمودهای سال گذشته مقام معظم رهبری در خصوص جمعیت کشور نشان می دهد که بی توجهی به این مساله می تواند مشکلات بزرگ امنیتی، اقتصادی و فرهنگی برای نظام اسلامی را به بار آورد.
وی افزود: تعاملات خوبی بین ثبت احوال و وزارت بهداشت در حوزه سلامت جمعیت وجود دارد.