اجرای طرح جذب دختران روستایی بازمانده از تحصیل

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در حاشیه برگزاری مجمع روسای مجالس كشورهای آسیا و اقیانوسیه گفت: طرح جذب دختران بازمانده از تحصیل با اولویت مناطق روستایی و عشایری در این وزارتخانه به اجرا درآمد.

به نقل از مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،احمد حیدری در حاشیه برگزاری سومین نشست كمیته اجرایی دومین مجمع روسای مجالس كشورهای آسیا و اقیانوسیه، الزامی شدن آموزش تا پایان دوره راهنمایی را از دیگر اقدام های نظام آموزش و پرورش ایران درسال های اخیر بر شمرد.
حیدری، تصویب قوانین مترقی را از نمونه‌های خوب همكاری مجلس و آموزش و پرورش دانست و تصریح كرد، در اجلاس اخیر هم پیشرفت‌های حاصل شده توسط آموزش و پرورش مورد توجه كشورها و سازمان‌ های شركت‌ كننده از جمله یونسكو قرار گرفت.
وی گفت: آموزش و پرورش كشور توانسته در ارتقای آموزش‌های عمومی گام‌های اساسی بردارد و در این مسیر مجلس شورای اسلامی همچون بازویی توانمند با تصویب قوانین این وزارتخانه را یاری داده است.
این نشست با حضور نمایندگانی از مجالس كشورهای افغانستان، هند، بنگلادش، كره‌جنوبی، پاكستان، اندونزی و تایلند در تهران برگزار شد.